آپدیت جدید کنسول جستجوی جدید گوگل انتهای صفحه اضافه شد (Google search console)

 

چطور محتوای خود را در کمتر از چند ساعت سریع در گوگل ایندکس کنیم

برای ایندکس کردن دستی سریع مطالب در گوگل شما باید پنج مرحله زیر را انجام دهید:

 

مرحله اول- ببینید کدام قسمت از آدرس سایتتان را نیازهست کپی کنید

مرحله دوم و سوم – استفاده از گوگل وبمستر تولز یا گوگل سرچ کنسول

مرحله چهارم – چطور از گزینه fetch as google استفاده کنیم

مرحله پنجم – انتخاب روش ایندکس سایت در گوگل

 

همه ما دوست داریم که محتوای ما تا حد امکان به سرعت بیشتری در گوگل ایندکس شود, مگه نه؟

خب وقتی که شما روی گزینه انتشار مطلب خود در وردپرس کلیک می کنید به صورت طبیعی گوگل چند روز زمان میبرد تا محتوای شما را ببیند و به ایندکس کردن سایت شما بپردازد, مخصوصاً زمانی که سایت شما جدید است.

اگر دوست دارید که در کمتر از چند ساعت محتوای خودتان را به صورت دستی سریع در گوگل ایندکس کنید کنید پس با ما همراه باشید و این مقاله را تا انتها بخوانید.

فرایند مرحله به مرحله و ساده ایندکس سریع سایت در گوگل

 این مراحل ساده برای افرادی است قبلا سایتشان را در گوگل وبمستر تولز ثبت نام کرده‌اند که البته الان به گوگل سرچ کنسول شناخته می شود.

تمام این پنج مراحل به صورت تصویری و مختصر برای شما توضیح داده شده است.

مرحله اول – کپی ادرس صفحه یا مطلبی که قصد دارید آن را در گوگل سریع ایندکس کنید

ایندکس دستی مطالب در گوگل

همانطور که در تصویر میبینید باید قسمت انتهای آدرس مورد نظر را کپی کنید

 قسمتی که بعد از اسلش و ادرس اصلی سایت شما قرار دارد که این آدرس می‌تواند عنوان صفحه یا  مقاله شما باشد

 

مرحله دوم و سوم استفاده از گوگل کنسول جهت ایندکس صفحات در گوگل

 در صفحه اصلی گوگل سرچ کنسول روی لینک وبسایت خود کلیک کنید ممکن است شما بیشتر از یک وبسایت داشته باشید پس روی لینک مورد نظر و صحیح کلیک کنید

ایندکس صفحات در گوگل

بعد از اینکه وارد قسمت داشبورد شدید در منوی سمت چپ روی گزینه خزیدن یا crawl کلیک کنید و بعد از اینکه منوی آن باز شد روی گزینه fetch as google کلیک کنید

تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل

 

مرحله چهارم fetch as google

 وقتی گزینه fetch as google  ظاهر شد تصویری مانند آنچه در ادامه آمده است مشاهده خواهید کرد

ایندکس سریع در گوگل

همانطور که می بینید قسمت ابتدای آدرس وبسایت شما در این صفحه دیده می‌شود و شما باید قسمت انتهایی آدرس صفحه یا مقاله ای که قصد دارید آن را در گوگل سریعتر ایندکس کنید و قبلا آن را کپی کرده اید در باکس جلو آدرس سایت وارد کنید

بعد از آن شما دو گزینه دارید, گزینه fetch و گزینه fetch and render که شما باید گزینه fetch  را انتخاب کنید

بعد از وارد کردن آدرس آن و کلیک روی گزینه fetch  مانند تصویر زیر لینک آن اضافه می شود و حالا باید شما روی گزینه ارسال برای ایندکس کلیک کنید , خب تا اینجا بیشتر مراحل نحوه انجام ایندکس مطالب یا صفحات در گوگل را یاد گرفته اید.

ایندکس سریع مطالب در گوگل

 

مرحله پنجم روش ارسال و تایید گرفتن مطالب ارسالی جهت ایندکس گوگل

 بعد از اینکه روی گزینه ارسال برای ایندکس مطالب یا صفحات در گوگل در صفحه قبلی کلیک کردید شما با تایید کپچا مواجه خواهید شد تا به گوگل بفهمانید که یک انسان هستید و ربات این کار را انجام نمی دهد و بعد از تایید آن علامت چک مارک برای تان به نمایش در می اید.

ایندکس گوگل

 در قسمت پایین آن با دو گزینه با عنوان های  (خزیدن روی فقط همین آدرس) یا (خزیدن روی کل لینک ها) مواجه هستید که شما باید گزینه اول یعنی خزیدن  روی فقط همین آدرس را انتخاب کنید و بعد از آن به گوگل بگویید آن صفحه یا مطلب را ایندکس کند.

بعد از کلیک روی آن گزینه مانند تصویر زیر مشاهده می کنید که آدرس آن صفحه ارسال شده برای گوگل زده شده است

آموزش ایندکس سریع مطالب در گوگل

چطور تایید کنیم که محتوای ما در گوگل ایندکس شده است

 قبل از اینکه چک کنید که صفحه مورد نظر شما در گوگل ایندکس شده است یا نه بهتر است چند ساعت صبر بعد وارد گوگل شوید و آدرس سایت تان را مانند زیر در گوگل وارد کنید و نتایج را در گوگل مشاهده کنید

site:yourdomain.com

بعد از آن در مرحله اول تعداد صفحات ایندکس شده در گوگل و تمام صفحاتی که تا حالا ایندکس کرده اید برای شما به نمایش در می آید

میتوانید اسکرول را پایین بکشید و صفحه یا پست مورد نظرتان را پیدا کنید

خب  این پنج مرحله ساده ایندکس محتوا به صورت ساده و سریع در گوگل است اگر این آموزش را می پسندید لطفاً آن را با بقیه دوستانتان به اشتراک بگذارید  اگر سوال یا نظری دارید لطفاً در قسمت پایین وارد کنید.

 

آپدیت جدید کنسول جستجوی جدید گوگل (Google search console)

 

در این قسمت قصد داریم نحوه ایندکس کردن یک صفحه یا مقاله جدید را در کنسول جستجوی جدید گوگل (Google Search Console) توضیح دهیم.
روال کار کردن با کنسول جستجوی قدیمی را قبلا توضیح داده ایم. در کنسول جستجوی جدید گوگل ما دو روش برای ایندکس دستی صفحات در گوگل داریم.

روش اول: در قسمت منوی سمت چپ کنسول جدید گوگل آخرین گزینه یعنی Go to the old version را انتخاب کنید و وارد نسخه قدیمی شوید و تمام فرایند هایی که قبلا توضیح دادیم را انجام دهید.

ایندکس سریع در کنسول قدیم گوگل
روش دوم: این فرایند کمی متفاوت است. اگر شما جدیدا با کنسول جستجوی جدید گوگل اشنا شده باشید ممکن است کمی پیدا کردن قسمت خزیدن و ایندکس روبات های گوگل برایتان گیج کننده باشد، چون احتمالا به کنسول جستجوی قدیمی عادت کرده اید.

برای انجام این کار در کنسول جستجو جدید، کل URL خود را انتخاب می کنید و مطابق تصویر در قسمت Inspect any URL وارد کنید، بعد با زدن اینتر URL را بررسی کنید، شما همچنین می توانید در منوی سمت چپ به قسمت URL inspection بروید با استفاده از این ابزار URL خود را جایگذاری کنید. این قسمت اطلاعات را از فهرست گوگل بازیابی می کنند.

ایندکس سریع در google search console
بعد از وارد شدن شما می توانید اطلاعات مربوط به آدرسی که وارد کرده اید را در اینجا ببینید. شما می توانید ببینید که آیا این صفحه موبایل فرندلی هست یا نه؟ آیا این صفحه برای ایندکس گوگل ارسال شده است یا خیر؟ آیا خزیدن موفق بوده است؟

ارسال درخواست ایندکس گوگل

ایندکس سریع در گوگل

در این قسمت وضعیت فعلی شما در زمانی که عملیات بازیابی را انجام می دهید نمایش داده می شود، و اگر مقاله شما ایندکس نشده بود می توانید درخواست ایندکس کردن را مطابق تصویر ارسال کنید و منتظر بمانید تا بعد از چند ساعت گوگل ان را بررسی و ایندکس کند.

ایندکس سایت در گوگل

بعد از اینکه فرایند ایندکس انجام شد تصویری مانند زیر می بینید.

چطور سایتمان را سریع در گوگل ایندکس کنیم
تمام فرایندی که برای ایندکس سایت در کنسول جستجوی جدید گوگل  لازم دارید همین است. لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

پیشنهاد ویژه:

 

5/5 (1 نظر)

81 دیدگاه برای “آموزش ایندکس کردن دستی سریع مطالب در گوگل در کمتر از چند ساعت (آپدیت Google search console)

  • Majid Nouri
   Majid Nouri گفته:

   سلام
   خواهش میکنم
   هر دو روش باعث ایندکس گوگل می شود
   روش ارائه شده در این مقاله برای ایندکس یک صفحه یا مقاله در گوگل است و سریع عمل می کند و مناسب تر از ادرس اشاره شده می باشد
   ادرس اشاره شده بیشتر برای موقعی کاربرد دارد که یک سایت جدید است چون گوگل دوباره در کل سایت می‌خزد و شاید شما بخواهید فقط یک صفحه خاص ایندکس شود

 1. حافظ گفته:

  با عرض سلام مجدد
  سریع ایندکس شدن باعث پیشرفت سریع سایت شما میشه.
  حتما این کار رو انجام بدید.
  چون شاید یک پستی رو شما و همکارانتان بصورت همزمان ارسال کنید
  با این کار سبقت میگیرید.
  موید باشید. تشکر از ادمین مدیر سئو

 2. ahmad گفته:

  سلام
  میتونم برچسب یا صفحات این چنینی رو از این طریق اینکس کنم؟ یا بهتره صبر کنم تا این صفحات (دسته مطالب، برچسب و صفحات مشابه) به مرور ایندکس شن؟

 3. وحید گفته:

  ممنون خیلی مفید بود فقط من یک مشکلی دارم در قسمت گوگل وبمستر تعداد صفخات ایندکس سایتم ۴۳۰۰ صفحه است ولی وقتی دستور site:domainname.com رو اجرا میکنم برای سایت من فقط ۹۸۰ صفحه میاره میخواستم ببینم علتش چی میتونه باشه؟

  • Majid Nouri
   Majid Nouri گفته:

   سلام مرسی
   ۱- ممکن است صفحات تکراری در ایندکس های شما وجود داشته باشد که با استفاده از تنظیمات صحیح افزونه یاست سئو برای سئو می توانید موارد غیر مرتبط مانند دسته بندی و … را از ایندکس خارج کنید
   ۲- گوگل موقع نمایش نتایج نتیجه تقریبی را محاسبه می کند, همچنین به علت حذف ادرس های تکراری برای رتبه بندی تعداد کمتری نشان می دهد

 4. جواد گفته:

  با سلام
  ایندکس سریع با گوگل وبمستر خوبه . اما باید توجه داست که در روز فقط ۳ تا مطلب یا صفحه رو به این شکل ایندکس کرد . چون باعث حساس شدن گوگل میشه و فکر میکنه که یک ربات در حال ایندگس سریع هستش.

 5. سروش اسدی گفته:

  سلام من از دیروز چندین صفحه رو fetch and render کردم الان میخوام یه سری دیگه رو فچ کنم ستون Status
  complete میزنه و روی request indexing کلیک میکنم بعد از زدن تیک من ربات نیستم و تیک گزینه اول این ارور رو میده
  An error has occurred. Please try again later.

 6. fovj گفته:

  سلام
  اموزشو انجام دادم سایت گوگل ایندکس شده ها رو نشون میده ولی سایتای دیگه خطا میده و پیام میده صفحات ایندکس شده ۰

 7. ستایش همتا گفته:

  سلام وقت بخیر
  اگه یه سایت محتوا (به صورت متنی) نداشته باشه یا این که محتواش خیلی کم باشه چطور می تونیم اون سایت رو تو یه کلمه خاص بالا بیاریم؟
  مثل سایت هایی که شامل چند صفحه ورود و ثبت نام و صفحه اصلی هستند و شرایط درج متن در یک صفحه به صورت کامل وجود نداشته باشه

  • Majid Nouri
   Majid Nouri گفته:

   سلام
   می توانید ابتدا با تولید محتوا در قسمت وبلاگ سایت مقاله مورد نظر رو بالا ببرید و از این مقاله به صفحه مورد نظر لینک بدهید
   ولی بهترین حالت این است که حداقل ۳۰۰ کلمه محتوا صفحه ی هدف شما محتوا داشته باشد.

 8. محمد رضا دهقان گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما.
  عزیز جان من با روش شما این کارو کردم ولی متاسفانه در نهایت کار در مرحله status:redirected با علامت تعجب میزنه و indexing requested باقی میمونه.علت چی میتونه باشه؟
  در ضمن یک هفته از ارائه این مطلب به گوگل گذشته و بازهم بهمان صورت باقی مونده.
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  • Majid Nouri
   Majid Nouri گفته:

   یکی از روش های ایندکس کردن را این در این مقاله ذکر کردیم
   شما همچنین می توانید با به اشتراک گذاشتن محتوا یا محصول خود در شبکه های اجتماعی از جمله تویتر , فیسبوک و گوگل پلاس به این کار سرعت ببخشید

 9. نگار نظری گفته:

  سلام. من هم با همچین اروری مواجه شدم و بعد از کمی جستجو متوجه شدم که search console یه محدودیت برای تعداد لینک ها در قسمت fetch as google قائل شده که در طول روز بیشتر از ۱۰ لینک نمیشه به این قسمت اضافه کرد.

 10. محمد گفته:

  سلام من هم وقتی میخوام فایلی رو ایندکس کنم دقیقا همین ارور An error has occurred. Please try again later میاره
  خواهشا راهنمایی کنید

 11. مهری گفته:

  من هم نمیتونم اکثر مواقع ایندکس کنم همش ارورAn error has occurred. Please try again later میده یا عکس باز میشه و نمیزاره ادامه پیدا کنه ….. این مشکل از چیه ، خواهشا راهنمایی کنید

 12. صنعت و هنر تجسم گفته:

  سلام تعداد صفحات من زیاده ولی وقتی دستور رو میزنم همه ی صفحات را نشون نمیده.علتش چیه؟

 13. مهری گفته:

  خب بعضی مواقع هم از همون ابتدا نمیزاره ایندکس بشه ، یل عکس میاد نمیزاره یا ارور میده….. هنوز ایندکسی انجام نشده که بخواد محدودیت ایجاد کنه، دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟

 14. محمد گفته:

  سلام و خسته نباشید

  بنده سئو کاری را بهمدت چند ماهه شروع کردم ولی نمی دونم چرا هرکاری میکنم صفحه اول نمیام سریع
  آیا راهی هست که بشه سریع بتونیم بیاییم صفحه اول گوگل یا خطای بالا

 15. علی طاعتی مرفه گفته:

  سلام
  وقتتون بخیر
  آیا از این روش برای ایندکس صفحات آپدیت شده هم مشه استفاده کرد؟
  منظورم اینه که من قبلا در سایتم صفحاتی داشتم که محوای کمی داشت. الان محتواش رو کامل کردم. اگر این صفحه رو از این روش ایندکس کنم مشکلی نداره؟
  با تشکر از شما

  • Majid Nouri
   Majid Nouri گفته:

   سلام
   اخذ بک لینک از سایت های اسپم باعث بالا رفتن این نمره می شود
   طبیعتا باعث جریمه شدن سایت شما خواهد شد در صورتی که از یک حدی بگذرد

 16. مجید گفته:

  سلام
  ممنون از این اطلاعات
  ایا وقتی site: اول سایت میزنیم و مطالبی میاره یعنی این مطالب در گوگل ایندکس شده

 17. سارا گفته:

  ممنون از مطالب خوبتون من برای ایندکس کردن محتوای صفحه ام از مطالب شما استفاده کردم چون در زمینه مشاوره انجام پایان نامه فعالیت میکنم و بسیار مهم هست که مطالب با سرعت ایندکس بشن از اونجایی که مطالب اموزشی در سایت ما برای دانشجویان بسیار مفید هست تمایل داریم زودتر این عزیزان بتوانند از سایت ما دیدن کنید

 18. مسعود جعفری پور گفته:

  سلام
  ممنونم از اطلاعات خوبتون. من چند روز پیش یه مقاله منتشر کردم و طبق مراحلی که گفتید فیچ کردم ، اما هنوز تو کنسول وضعیت رو redirected با دایره نارنجی نشون میده و مثل تصویر شما کمپلت با تیک سبز زو نشون نمیده. اگه میشه راهنمایی کنید

 19. کسب درآمد از بیت کوین گفته:

  سلام. من ی مشکلی دارم با ایندکس کردن اونم اینه که وقتی صفحه سایت رو ایندکس میکنم بعد از چند ساعت اگر عنوان اون صفحه رو سرچ کنم جز ۱۰۰ مورد اول گوگل صفحه سایت من رو نشون میده. اما مثلا ی روز بعد اگه دوباره سرچ کنم صفحه سایت من توی موارد پیدا شده نیست اصلا. میخواستم ببینم علتش رو میدونید؟

 20. رضاصاد گفته:

  مرسی از این آموزش عالی . تقریبا این عادت رو همیشه دارم که بعد از هر مقاله ، به صورت دستی مقاله رو ایندکس میکنم و دیگه منتظر کرالر های گوگل نمیشم 🙂

 21. کاوه گفته:

  درود من یه وبلگ در بلاگر دارم و پستی رو اونجا پست کردم مر بو ط به گیم چند بار ایندکس کردم سایت مپ درست کرم متا تگ رو فعال کردم ولی نمی تونم پست خودم رو رو گوگل پیدا کنم چه راه حلی داره ؟ باسپاس

 22. shams گفته:

  سلام لطفا نحوه ایندکس کردن مطالب در اپدیت جدید کنسول را نیز اموزش دهید با توجه به اینکه در ورژ قدیمی این امکان وجود ندارد .ممنون .

 23. محمد بذلی گفته:

  سلام ممنون بابت اموزش عالی و ساده و روانتون
  بنده طراح سایت و سئو کار هستم! فقط یک سوال ذهنمو درگیر کرده که از خیلی ها پرسیدم و گفتم از شما هم بپرسم که مطمئن بشم.
  آیا باید برای همه سایت هایی که میسازم همین کار رو انجام بدم؟ یا همون عادی بذارم بمونه که توسط رباط گوگل ایندکس بشه؟ (برای بنده سرعت لینک شدن مطلب به دلیل زمان اجرای پروژه مهمه!) و آیا واقعا تاثیری داره؟ و اینکه ۲ نسخه هست هنگام ارسال یکی برای کامپیوتر و دیگر ی موبایل؟ هر دو؟ یا یکی؟

  • Majid Nouri
   Majid Nouri گفته:

   سلام
   بهترین حالت این است که گوگل تمام فرایندها را به صورت طبیعی انجام دهد.
   از این روش برای زمانی که فرایند ایندکس طولانی شد می توانید استفاده کنید

 24. تیک تاک تک گفته:

  سلام و خسته نباشید مدیر سئو عزیز …
  بهترین و مطمئن ترین کار ممکن رو پیشنهاد کردین … بسیار ممنون …
  فقط جسارتا کاش تصاویر رو تغییر بدین. چون مربوط به وبمستر تولز هستند و اگر ممکن هست تصاویر سرچ کنسول و جدید را بگذارید …
  موفق باشید …

 25. مهر صنعت گفته:

  سلام وقت بخیر

  این توضیحاتی که شما دادید برای نسخه قدیمی گوگل وبمستر بود بهتر بود تو نسخه جدید توضیحات تصویری ارائه میدادید.

 26. فریبا گفته:

  سلام و عرض ادب و خسته نباشید
  ممنون بابت مقاله مفیدتون
  بعد از این که مقاله ها ایندکس میشه با همچین پیامی رو به رو میشم

  Indexed, not submitted in sitemap

  امکانش هست راهنمایی کنید که چطور میتونم این موضوع رو برطرف کنم؟

 27. احسان گفته:

  سلام دم شما گرم
  هر سایتی رفتم نتونستم مشکل ایندکس سایتمو حل کنم ولی سایت شما عالی بود و کامل توضیح دادین چطور به صورت دستی و سریع در گوگل ایندکس مطالب مو داشته باشم.
  خیلی باحالید
  یاعلی

 28. رضا گفته:

  ممنون از آموزشتون ولی من نمی دونم چرا بعد از اینکه این مراحل را انجام می دم و طبق آموزش شما سبز می شه بعد از ۲۴ ساعت دیگه سر می زنم بازم به حالت قبلی یعنی اینداکس نشده بر می گرده

 29. علی گفته:

  سلام موقعه ای که صفحات سایت رو به صورت دستی می خوام ایندکس کنم با پیام زیر رو به رو میشم

  Your Sitemap appears to be an HTML page. Please use a supported sitemap format instead.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *